Poslovil se je Janez Hohkraut

JHohkraut1

V 79. letu nas je zapustil Janez Hohkraut, dolgoletni član Društva vinogradnikov Sevnica - Boštanj.

V zgodovini društva je odigral pomembno vlogo. Navdušen vinogradnik, ki je svoj vinograd in svoja vina negoval na Zajčji gori, je bil tudi aktiven član Upravnega odbora med leti 1986 in 1998, od 1998 do 2018 pa član Nadzornega odbora. Konstruktivno je sodeloval pri organizaciji in realizaciji mnogih društvenih aktivnosti. Predvsem strokovnih ekskurzij, pohodov in izletov, od prvih začetkov je bil vrsto let tudi nepogrešljiv član tehnične komisije pri društvenih ocenjevanjih vin.

Ohranjamo ga v najlepšem spominu, saj je bil zgled aktivnega člana DV Sevnica - Boštanj in prijatelja, ki ga bomo pogrešali med nami.

(na fotografiji - na Zajčji gori, 6. 5. 2012)

knjiga

Ljudje in trta ob sotočju Save in Mirne