DV Sevnica-Boštanj - Tradicionalna rez vinske trte na sevniškem gradu

glava mobile

Tradicionalna rez vinske trte na sevniškem gradu

rez2019

V grajskem vinogradu pod sevniškim gradom smo se prvo nedeljo po godovanju sv. Vincenca lotili prvega letošnjega, a zelo pomembnega vinogradniškega opravila - rezi grajskih trt modre frankinje. Pred dogodkom je potekal kratek kulturni program.

Pri rezi smo aktivno sodelovali tudi člani Društva vinogradnikov Sevnica-Boštanj. Aleš Germovšek je izvedel praktičen prikaz rezi vinske trte, tako so se tudi manj vešči botri podučili, kako se reže trta in to znanje uporabili pri svojem delu. S pomočjo še drugih članov našega društva so grajski botri skrbno porezali svoje trte in, kot se spodobi, tudi pospravili rezino.

Preberi več (pripevek KŠTM) >>>