Pletev odvečnih mladic

zelenadela1 (2)Na veselje vinogradnikov je trta po zimskem počitku lepo in enakomerno odgnala. Toplo vreme omogoča hitro rast mladic, večinoma smo že opravili tudi prva tretiranja s FFS proti črni pegavosti in pršici. Na pogoje za razvoj perospore in drugih bolezni bodo pravočasno opozarjale strokovne službe, vabimo vas, da aktualne nasvete spremljate tudi preko naše spletne strani, najdete jih na povezavah desno.

Do začetka cvetenja bomo opravili pletev odvečnih mladic. Če je ne opravimo temeljito, se posledice izražajo kot gozd, grmičast trs, ki otežuje vzdrževanje vzgojne oblike in dobro zaščito. Z deli lahko pričnemo, ko na poganjkih opazimo kabernike.

Preberi več (zelena dela)>>>

KZ logo2015logo Mastnakoutput kletsavaavtoSILIKO logotip lezec BARVA sloganMF PROJEKT logo crop