Monografija »42. Teden cvička – Cviček v dolenjski deželi turizma«

monografijaOb prireditvi 42. Teden cvička, ki je maju 2014 v organizaciji Zveze društev vinogradnikov Dolenjske potekala v Kostanjevici na Krki, je bila izdana strokovna monografija »42. Teden cvička – Cviček v dolenjski deželi turizma«. Dragoceni dokument bralca popelje do vinogradniških društev, združenih v Zvezo društev vinogradnikov Dolenjske, kar dvaintridesetih jih je, se dotakne ocenjevanja vin, analizira dosedanje prireditve Tedeno cvička ter predstavi cvičkov dvor. Monografija odpira tudi mnoga strokovna področja dediščine in vinogradništva na Dolenjskem, vinskih poti, različnih priložnosti cvička in razvoja zidaniškega ter cvičkovega turizma, pri čemer sta poudarjeni toplina gostoljubja in vrednota prostovoljstva, ki združujeta ljudi.

Od sedaj vam je na voljo tudi različica v elektronski obliki, uživajte v branju!

basf pomanjsan