Prijava pridelka letnika 2019

upravna-enota-sevnicaSkladno z zakonodajo smo pridelovalci grozdja in vina, do 20. novembra na svoji Upravni enoti dolžni prijaviti pridelek, in sicer:

• če obdelujemo 0,1 ha ali več vinograda,
  • če obdelujemo manj kot 0,1 ha vinograda in pridelek grozdja, mošta, vina oziroma drugih proizvodov tržimo.

Tudi pridelovalec (samostojni podjetnik, družba in zadruga) je dolžan podatke o kupljenem grozdju, moštu, neustekleničenem vinu in drugih proizvodih, namenjenim donegovanju, Upravni enoti prijaviti najpozneje 30 dni po nakupu, vendar pred nadaljnjo prodajo, razen nakupa pridelka grozdja, ki ga mora sporočiti najpozneje do 20. novembra.

Karsia - novosti v 2019 >>>

savaavtoMF PROJEKT logo crop