Cvetenje vinske trte

cvetenje1(simbioza trte in čebele, vir http://www.fokusmetlika.net/images/stories/videos/2015/cvetenje.mp4)

V vinorodni deželi Posavje se je pričelo cvetenje vinske trte, začetek je časovno primerljiv z lanskim letom. Optimalna temperatura za oplodnjo je pri 25 do 35 stopinj C, dobro je, če relativna zračna vlaga ne pade pod 40%, pri preveliki vlagi pa se tudi pri optimalni temperaturi cvetne kapice odpirajo počasi.

Vinska trta v tem obdobju intenzivno raste, ob ugodni temperaturi ter vlagi je zelo občutljiva za okužbo s peronosporo, kar še posebej velja za kabrnike. Svetovalne službe zato še posebej priporočajo učinkovito zaščito pred boleznimi.

Več o cvetenju in oplodnji>>>

KZ logo2015logo Mastnakoutput kletsavaavtoSILIKO logotip lezec BARVA sloganMF PROJEKT logo crop